вологість:

тиск:

вітер:

Херсонська обл., 75800
Каланчацький район,
селище Каланчак,
Вул. Леніна, 1
(05530) 3-12-71
(05530) 3-15-80
(05530) 3-17-71
kalanrada@i.ua

 

З 28.11.2015 року набрали чинності зміни до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, відповідно до яких:

-          військовослужбовці, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, особи, звільнені з військової служби, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції чи виконували службово-бойові завдання в екстремальних (бойових) умовах, в обов’язковому порядку повинні пройти безоплатну психологічну, медико-психологічну реабілітацію у відповідних центрах з відшкодуванням вартості проїзду до цих центрів і назад. Порядок проведення реабілітації та відшкодування вартості проїзду встановлюються Кабінетом Міністрів України (абзац шостий пункту 1 статті 11 Закону);

-          пільги, передбачені для військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) та членів їх сімей щодо права не більше одного разу на рік на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує трьох прожиткових мінімумів (абзац другий пункту 3 статті 11 Закону). З 01.09.2015 по 31.12.2015 сума такого доходу в розрахунку на одну особу складає 3990,00 грн.

 Порядком забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200, наголошено, що для отримання путівки відповідно до вказаного Порядку учаснику АТО необхідно стати на облік до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання або проходження військової служби.

За додатковою інформацією звертатися до Управління соціального захисту населення або до Каланчацького РВК за адресою смт. Каланчак вул. Леніна 11.

 

 

 

 

ІНФОРМАЦІЯ

щодо створення постійно діючої системи допомоги

учасникам антитерористичної операції та членам їх родин

 

1. На виконання пункту 1 доручення Прем'єр-міністра України Яценюка А.Л. від 12.10.2015 № 41486/1/1-15 та протокольного доручення Президента України Порошенка П.О. від 08.10.2015 № І-1/873 в 24 областях України створено Центри допомоги учасникам антитерористичної операції.

Центри є допоміжними органами, які утворені з метою забезпечення взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, волонтерських та громадських організацій при вирішенні питань лікування, реабілітації, соціального захисту, адаптації військовослужбовців та працівників військових та силових структур, членів сімей таких осіб, також осіб, які брали участь в АТО у складі добровольчих батальйонів та членів їх сімей, волонтерів.

Всі Центри забезпечені приміщенням, здебільшого вони розмістились в приміщеннях облдержадміністрацій.

До складу Центрів увійшли працівники облдержадміністрацій, представники громадських об'єднань, волонтери, а також працівники територіальних секторів Служби.

Затверджено керівників Центрів, окрім Запорізької, Івано-Франківської. Кіровоградської, Львівської, Одеської, Харківської, Чернігівської та Чернівецької областей (в цих областях проходить громадське обговорення кандидатури керівника Центру).

Вже є перші результати роботи Центрів:

-    в Запорізькій області вже проанкетовано 92 особи та на основі отриманих даних, а також за інформацією від обласного військового комісаріату, соціальних служб, органів місцевого самоврядування розробляється єдина база даних соціально-побутових проблем і потреб учасників АТО;

-    в Чернігівській області з перевізниками вирішено питання безкоштовного проїзду в громадському транспорті членів родин військовослужбовців, які загинули в АТО;

-    в Кіровоградській області створено електронну базу даних демобілізованих учасників АТО та родин загиблих учасників АТО;

-    в Житомирській області зареєстровано 1054 звернення учасників АТО, з яких вирішено 647 звернень по суті.

В облдержадміністраціях (райдержадміністраціях, міськвиконкомах) працюють „гарячі лінії” для консультацій учасників АТО та їх сімей.

Інформація про роботу Центрів висвітлюється в регіональних ЗМІ та сайтах облдержадміністрацій.

Окремо слід зазначити, що у м. Києві розпорядженням міського голови утворено Координаційну раду з питань підтримки киян, які беруть участь в антитерористичній операції у східних областях України, та тимчасово переміщених осіб із зони антитерористичної операції. Так, Київська міська рада (Київська міська державна адміністрація) вважає за доцільне об'єднати під поняттям „Центру допомоги учасникам антитерористичної операції існуючі допоміжні (робочі) органи без створення окремої структурної одиниці, долучивши до вищезазначеної Координаційної ради:

-    робочу групу з опрацювання питання соціального захисту киян - учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та членів сімей, які загинули під час проведення АТО на сході;

-    інформаційний центр для інформування осіб, які постраждали під час виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків), та членів їх сімей, а також членів сімей загиблих військовослужбовців і працівників правоохоронних органів про їх права та гарантії реалізації таких прав;

-    раду волонтерів при Київському міському голові.

2. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 червня 2015 р. № 395 “Деякі питання діяльності Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції” Службою утворено територіальні органи як структурні підрозділи апарату Служби. Сектори створюються в кожній області України і безпосередньо підпорядковуються Голові Служби. Діяльність сектору координує і сприяє йому у виконанні покладених на Сектор завдань голова обласної державної адміністрації.

Територіальні органи Служби зокрема:

-    координують здійснення державними органами виконавчої влади та місцевого самоврядування на території області заходів з питань соціального захисту ветеранів війни та учасників АТО, надання їм пільг і гарантій, визначених законодавством, їх соціальної та професійної адаптації;

-    беруть участь у збиранні й аналізі інформації на території області про потребу у забезпеченні ветеранів війни санаторно-курортним лікуванням, технічними та іншими засобами реабілітації для учасників АТО, у проходженні учасниками АТО психологічної реабілітації, забезпеченні житлом учасників бойових дій, які набули інвалідності під час участі в антитерористичній операції;

-    здійснюють в межах компетенції моніторинг і контроль за реалізацією на регіональному рівні цільових бюджетних програм, відповідальним виконавцем яких є Служба, та подають на розгляд Голові Служби пропозиції щодо вдосконалення роботи з їх реалізації.

На сьогодні територіальні органи розпочали роботу майже у всіх регіонах України, за виключенням Івано-Франківської, Луганської та Рівненської областей. Наразі триває робота з вирішення питання розміщення секторів, їх матеріально-технічного забезпечення, підбору кадрів.

Новостворені територіальні органи Служби активно включилися в роботу зі створення і функціонування регіональних центрів допомоги учасникам АТО, беруть активну участь у всіх заходах, що проводяться на регіональному рівні, активно співпрацюють з громадськими організаціями учасників АТО та займаються вирішенням конкретних проблем учасників АТО в області.

3. В поточному році реалізація бюджетної програми психологічної реабілітації здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 221 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції”. Закупівля послуг з психологічної реабілітації здійснюється Службою відповідно до Закону України “Про здійснення державних закупівель". За результатами конкурсних торгів Службою укладено договори про психологічну реабілітацію 5750 учасників АТО з 4 реабілітаційними установами, а саме:

-    м. Київ («Санаторій «Феофанія»);

-    Одеська обл. (Санаторій «Орізонт»);

-    Харківська обл. (Санаторій «Курорт Березівські мінеральні води»);

-    Чернігівська обл. (Менський санаторій «Остреч»).

Ці установи здійснюють психологічну реабілітацію учасників АТО з усієї України. Комплекс заходів з психологічної реабілітації учасників АТО в цих установах передбачає:

-    індивідуальне консультування;

-    групову роботу;

-    психологічну просвіту;

-    фізичну реабілітацію;

-    соціокультурну реабілітацію.

Крім того, психологічну реабілітацію різних категорій населення, у тому числі учасників АТО та членів їх сімей, здійснюють 5 центрів соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, які належать до сфери управління Служби:

-    в Київській області (смт.Бородянка, м.Боярка, смт. Іванків, м.Славутич);

-    в Житомирській області (м. Коростень).

Соціально-психологічна допомога учасникам АТО і членам їх сімей передбачає:

-    індивідуальне та сімейне консультування;

-    групову роботу;

-    інформаційно-просвітницьку роботу;

-    юридично-правову допомогу;

-    виїзну роботу (мобільні групи у військових частинах, госпіталях, за місцем   проживання);

-    масові заходи;

-    фізичну реабілітацію;

-    соціальний супровід родин.

Крім того, на регіональному та місцевому рівні послуги з психологічної реабілітації учасникам АТО надаються лікувальними, санаторно-курортними закладами, їх структурними підрозділами, що знаходяться на території областей, за зверненням та показаннями. За інформацією, наданою обласними державними адміністраціями, психологічна реабілітація учасників антитерористичної операції здійснюється 164 діючими установами і закладами охорони здоров'я та соціального захисту.

 

Інформація про центри соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи

 

з/п

Назва установи

Адреса,

Телефон, електронна адреса

1. 

Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи

07800, Київська область, Бородянський район, смт. Бородянка,

вул. Леніна, буд. 228

тел.(04477)52-002,

53-050

http://borodyanka.cspr.info

2. 

Іванківський центр соціально- психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи

07201, Київська область,

Іванківськнй район, смт Іванків,

вул. Поліська,

буд. 65-а

тел. (04491)52-646,

52-719

http://ivankiv.cspr.info

3. 

Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи

08150, Київська обл.,

Києво-

Святошинський район,

м. Боярка,

вул. Хрещатик,

буд. 83

тел. (04598)46-851

http://www.boyarka.cspr.info

4. 

Соціально-психологічний центр м. Славутич

07100 Київська область,

м. Славутич,

вул. 77-ї Гвардійської дивізії, 3-А

тел.(04579)294-12,

215-80,294-21

http://slavspc.ai.ua

5. 

Центр соціально- психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи (м. Коростень)

11500, Житомирська область,

м. Коростень,

вул. Пролетарська, буд. 3

тел. (04142)451-00,

223-60

http://www.korosten.cspr.info

 

 

Інформація про реабілітаційні установи, які здійснюють психологічну реабілітацію учасників антнтерористичної операції, з якими Службою укладено договори про закупівлю за державні кошти

 

з/п

Назва установи

Адреса

Телефон, електронна адреса

1.       

ДП "Клінічний санаторій Курорт Березівські мінеральні води” ЗАТ “Укрпрофздоровниця”

62363, Харківська область, Дергачівський район, с. Березівське

тел.(057)700-33- 16,

факс (057)712-20- 27

2.       

ДП “Південь-Курорт-Сервіс” санаторій “Орізонт”

67780, Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, смт. Сергіївка,

вул. Гагаріна, буд. 1а

тел. (04849) 4-87-10,

4-88-41,

факс (04849) 4-88-41

3.       

ТОВ “Санаторій Феофанія

03143, м. Київ,

Голосіївський район, вул. Академіка Лебедева, буд. 27

тел. (044) 469-56-71, 526-71-12

4.       

Менський санаторій “Остреч”

15600, Чернігівська обл., Менський р-н,

м. Мена,

урочище Остреч

тел. (04644)2-14-12, факс(04644)2-14-00